Společnost ARTISAN vznikla z tradiční truhlářské dílny Ćostović, která do ní přenesla veškerou svou lásku ke dřevu a 50leté zkušenosti se zpracováním dřeva. Specializuje se na ruční výrobu vysoce kvalitního nábytku z masivního dřeva a tento důraz na ruční, řemeslnou práci je to, co ji odlišuje. První zkušenosti získala výrobou nábytku pro holandské a britské designéry a v roce 2007, ve spolupráci s regionálními designéry, zahájila svou první vlastní kolekci. Od té doby je jejím cílem potvrzovat filozofii, která provází každou kolekci, každý kus dřeva, vizi každého designéra a pečlivý řemeslný dotyk.

Milujeme dřevo

Milujeme dřevo, protože ho známe celý život. Od lesa, ve kterém jsme si hráli jako děti, až po povolání, kterému jsme zasvětili svou dospělost. Protože milujeme dřevo, spolupracujeme s nejlepšími regionálními a světovými designéry, kteří znají naše technologické přednosti a kteří vědí, jak předat odborné znalosti do vize, která je hodna tohoto vzácného materiálu. Hlavními nástroji jsou ruce našich řemeslníků, mistrů, kteří denně proměňují vize designérů v jedinečné dílo. Dřevo a život jsou neoddělitelně spjaty. Dřevo je pro nás doslova život. Proto používáme masivní dřevo z obnovitelných zdrojů a materiály šetrné k životnímu prostředí, přírodní oleje a vosky, které zdůrazňují luxusní a organickou krásu struktury dřeva a umožňují mu „dýchat“. Tím je zdůrazněna přirozená barva a rozmanitost. Používání škodlivých chemických látek pro ošetření dřeva se vyhýbáme použitím lepidla na bázi vinylu.

Design

Naše dřevo dáváme do rukou pouze těm designérům, kteří sdílejí naši lásku ke dřevu.

Designéry podporujeme v tom, aby každý kus nábytku vytvořili s vlastním uměleckým rukopisem a trvali na tom, že každý takový kus je hoden vzácného materiálu, z něhož byl vyroben.

Ruční zracování

Ruce jsou naše základní vybavení a ovládání při práci se dřevem. Od stromu po židli, putuje naše dřevo z rukou jednoho řemeslníka k druhému. Výběr dřeva, jeho příprava na výrobu, hrubé zpracování a montáž, povrchová úprava a ochrana… V každém okamžiku jejich bystré oko a neomylný dotek zaručují individuální přístup, jehož výsledkem je špičkový a kvalitní výrobek, přesněji řečeno řemeslný výrobek.

Zatímco sedíte na židli ARTISAN, nebo ležíte na posteli ARTISAN… buďte si jisti, že každý z vašich výrobků ARTISAN byl vyroben ručně zpracován a sestaven.